personale på horsens gymnasium & hf

Agnete Arentoft

Sekretær

Agnete Arentoft

Anders B. Kristensen

Lærer

Anders Betzer Kristensen

historie, engelsk
Anders Bøgh Pedersen

Lærer

Anders Bøgh Pedersen

biologi, tysk
Anders N. Poulsen

Lærer

Anders N. Poulsen

historie, oldtidskundskab, samfundsfag
Anders Skovlund Madsen

Lærer

Anders S. Madsen

matematik, filosofi, samfundsfag
Andreas Monrad Pedersen

Lærer & tillidsrepræsentant

Andreas Monrad Pedersen

historie, idræt
Ane Lindholt Borberg

Lærer & årgangsansvarlig

Ane Lindholt Borberg

historie, religion
Anette Nielsen

Lærer & læsevejleder

Anette Nielsen

spansk, engelsk
Anja Bloch

Bogdepot

Anja Bloch

Anja Muncht

Lærer & årgangsansvarlig

Anja Øyan Munch

dansk, fransk
Anna Kathrine Høg Eriksen

Uddannelsesleder

Anna Kathrine Høg Eriksen

samfundsfag, religion
Anne Toftild

Lærer & studievejleder

Anne Toftild

tysk, psykologi
Anne Mette Sillebjerg

Lærer & læsevejleder

Anne-Mette Sillebjerg

spansk
Anne Sofie Paaske

Lærer

Anne-Sofie Paaske

tysk & historie
Annette Haugbølle

Lærer & studievejleder

Annette Haugbølle

dansk
Bent Suder

Lærer

Bent Suder

dansk, idræt
Betinna Budde Christensen

Sekretær

Bettina Budde

Bettina Dahl Laursen

Lærer

Bettina Dahl Laursen

matematik, oldtidskundskab
Bettina Noerholt

Lærer

Bettina Nørholt

biologi, bioteknologi, kemi
Birgitte Veng Jakobsen

Lærer

Birgitte Veng

biologi, bioteknologi, kemi
Bjarne Havmoeller Henning

Lærer

Bjarne Henning

samfundsfag, idræt, erhvervsøkonomi
Bodil Marie Gade

Lærer

Bodil Marie Gade

dansk, fransk, retorik
Brita Christophersen

Sekretær

Brita Møller Christophersen

Britt Delmak Morville

Lærer

Britt Morville

dramatik, psykologi
Casper Rask

Uddannelsesleder

Casper Bangsgaard Rask

historie, idræt
Chris Møller

Lærer

Chris Herold Møller

dansk, samfundsfag
Christian Pedersen

Lærer

Christian Horup Pedersen

engelsk, billedkunst
Christina Andersen

Lærer

Christina Elling Andersen

spansk, engelsk
Connie Kjeldbjerg

Lærer & læsevejleder

Connie Kjeldbjerg

Dansk, samfundsfag
David Diec

Lærer

David Diec

kinesisk, erhvervsøkonomi
Dennis Bødker Nielsen

Lærer

Dennis Bødker Nielsen

fransk, religion
Ditte Nøjsen Fallesen

Lærer

Ditte Nøjsen Fallesen

biologi, idræt
Dorthe Holm Hansen 1

Lærer

Dorthe Holm Hansen

dansk, biologi
Elisa Lynggaard

Lærer

Elisa Maria Lynggaard

dansk, historie, latin
Else

IT-Tekniker

Else Dalum

Elsebeth Oxholm

Lærer & studievejleder

Elsebeth Oxholm

dansk, idræt
Elsebeth Petersen

Lærer

Elsebeth Petersen

matematik, fysik
Erik Foldby

Lærer

Erik Foldby

historie, naturgeografi
Flemming Steen Jensen

Rektor

Flemming Steen Jensen

dansk, psykologi
Freya Villemoes Nielsen

Årsvikar

Freja Marie Villemoes Nielsen

engelsk
Gitte Astrup Christensen

Bogdepot

Gitte A. Christensen

Gitte Vase

Lærer

Gitte Toftebjerg Vase

psykologi
Gorm Duus Gjessing

Lærer

Gorm D. Gjessing

idræt, historie
Hanne Hansen

Lærer

Hanne Hansen

engelsk, spansk
Hans Henrik Danielsen

Uddannelsesleder

Hans Henrik Danielsen

biologi, bioteknologi, historie
Heidi Kristensen

Lærer

Heidi L. Hesselbjerg Kristensen

dansk, engelsk

Ejendomsservice-assistent

Heine Gude Jensen

Helge Dall

Lærer

Helge Dall

idræt, biologi
Helle Bergstein

Lærer

Helle Bergstein

engelsk
Helle Juul Hansen

Lærer & matematikvejleder

Helle Juul Hansen

fysik, matematik
Henriette K Hartoft Andersen 1

Vicerektor

Henriette Andersen

dansk, historie
Henrik Rasmussen

Lærer

Henrik Rasmussen

samfundsfag

Årsvikar

Jacob Bjørn Hansen

historie, retorik
Jacob Larsen

Lærer

Jacob Stagsted Larsen

italiensk, dansk, historie
Jakob Holden Nielsen

Lærer

Jakob Holden Nielsen

fysik, matematik, astronomi
Jakob Mathiesen

Lærer

Jakob Littau Mathiesen

historie, samfundsfag
Jakob Schow Madsen 1

Lærer

Jakob Schow-Madsen

dansk, religion, filosofi
Jan Agentoft Nielsen

Lærer

Jan Agentoft Nielsen

matematik, informatik
Jan Sørensen

Lærer

Jan Sørensen

engelsk, historie
Janne Henriksen

Lærer

Janne Michaela Brøndum Henriksen

tysk, idræt
Jannie Brasholt Skov

Lærer & årgangsansvarlig

Jannie Brasholt Skov

historie, oldtidskundskab
Jannie Nagbøl Jespersen

Lærer & studievejleder

Jannie Nagbøl Jespersen

dansk, engelsk
Jens Olsen

Ejendomsservice-assistent

Jens Olsen

Jesper Enemærke

Ejendomsservice-assistent

Jesper Enemærke

Jesper Haarup Borchmann

Lærer

Jesper Haarup Borchmann

engelsk, mediefag
Jette Pihlman

Kantinepersonale

Jette Pihlman

John Pedersen

Lærer

John Pedersen

historie, samfundsfag
Jonas Günsel

Lærer

Jonas Günsel

kemi, fysik
Jonna Petersen

Lærer

Jonna Benner Lundgaard

idræt, samfundsfag
Julie Greve Ejlersen

Lærer

Julie G. Ejlersen

dansk, drama
Jytte A. Jørgensen

Lærer

Jytte Jørgensen

historie, samfundsfag
Jørgen Døssing Jepsen

Lærer

Jørgen Døssing Jepsen

dansk, engelsk
Jørn Thestrup Schmidt

Lærer

Jørn Thestrup Schmidt

fysik, matematik
Karina Sunps Nielsen

Årsvikar

Karina Sunds Nielsen

kemi, biologi
Karsten Thomsen

Lærer

Karsten Thomsen

biologi, naturgeografi
Kim Hansen

Teknisk service leder

Kim Hansen

Kirstine Gade

Lærer

Kirstine Gade

samfundsfag, spansk
Klaus Lykke Dagø

Lærer

Klaus Dagø

matematik, fysik
Kristina Quist Pedersen

Lærer

Kristina Q. Pedersen

Fransk, historie
Lars Dall Hansen

Lærer

Lars D. Hansen

engelsk, samfundsfag, mediefag
Lars Moeslund

Lærer

Lars Moeslund

biologi, bioteknologi, kemi
Laura Garne Kjeldsen

Lærer

Laura Garne Kjeldsen

historie, religion
Lene Ross Petersen

Lærer

Lene Ross Petersen

matematik, erhvervsøkonomi
Lene Scho

Lærer

Lene Schou

dansk, religion
Lise Christiansen

Økonomichef

Lise Christiansen

Liv Tind H.

Uddannelsesleder

Liv Tind Hauch

biologi, religion
Lotte V. Melchmiorsen

Lærer & studievejleder

Lotte Vestegaard Melchiorsen

mediefag, musik
Louise Jønsby

Årsvikar

Louise Jensby

oldtidskundskab
Louise Pold Kruse

Lærer & matematikvejleder

Louise Pold Kruse

kemi, matematik
Mads Malthe Rifbjerg Søvndal

Lærer

Mads Malthe Rifbjerg Søvndal

samfundsfag, idræt
Mads Ole Jensen

Lærer

Mads Ole Jensen

biologi, idræt
Maj Kjærgaard

Lærer

Maj M. Kjærgaard

biologi, naturgeografi
Maria Boegebjerg Mikkelsen

Lærer

Maria B. Mikkelsen

dansk, oldtidskundskab
Maria Grangaard Nyby

lærer

Maria Grangaard Nyby

Marianne Berendsen

Bogdepot

Marianne Berendsen

Marianne Mielke

Lærer & studievejleder

Marianne Mielke

dansk
Marie Kragballe

Lærer

Marie Kragballe

biologi, bioteknologi, kemi
Mette Mølgaard Pedersen

Lærer

Mette Mølgaard Pedersen

historie, engelsk
Mia Mikha

Lærer

Mia Nøjgaard Mikha

engelsk, latin
Michael Ejstrupgaard Bessert

Lærer

Michael E. Bessert

fysik, kemi
Michala Schaffalitzky

Lærer

Michala Schaffalitzky de Muckadell

fransk, spansk
Mikkel Sohn

Lærer

Mikkel Sohn

engelsk, historie
Morten Husted

Lærer

Morten Husted

musik, samfundsfag
Nikolaj Sloth Züricho

Årsvikar

Nikolaj Sloth Züricho

matematik, fysik
Ole Christiansen

Lærer

Ole Christiansen

dansk, matematik
Pernille Fassing

Sekretær

Pernille Fassing

Peter Leinerweber

Lærer

Peter Leineweber

matematik, biologi
Poul Dejgaard

Lærer

Poul Dejgaard

musik, matematik
Poul Frølich Møller

Lærer

Poul Frølich Møller

historie, samfundsfag
Rasmus Østergaard

Lærer

Rasmus Østergaard

biologi, bioteknologi, kemi
Rikke Damgaard

Kantine

Rikke Damgaard

Rita Eriksen

Lærer

Rita Eriksen

psykologi
Ryan Bendesen

Lærer

Ryan Bennedsen

fysik, matematik
Sanne Bergdahl Johansen

Lærer

Sanne B. Johansen

engelsk, tysk
Signe Beck Meinicke 2

Pædagogisk faglig koordinator

Signe B. Meinicke

engelsk, mediefag
Signe Stougaard

Lærer & matematikvejleder

Signe Stougaard

dansk, matematik
Simon Buchhave

Lærer & studievejleder

Simon Buchhave

engelsk, idræt
Steen Laursen

Lærer

Steen Laursen

engelsk, tysk
Steen Pedersen

Teknisk service leder

Steen Pedersen

Stephanie Von Der Recke

Lærer

Stefanie von der Recke

tysk, historie
Steffen Videbæk

Lærer

Steffen Videbæk Fredsgaard

fysik, matematik, geovidenskab
Stig Marrtin Burmester

Lærer

Stig Burmester

billedkunst, tysk

Årsvikar

Stine Hjorth Rasmussen

dansk
Sune Liisberg

Lærer

Sune Liisberg

dansk, tysk, filosofi
Susanne Dygaard

Lærer & studievejleder

Susanne Dygaard

dansk, psykologi
Søren Martin

Lærer

Søren Martin

historie, idræt
Søs Elmstrøm

Lærer

Søs Elmstrøm

drama, idræt
Tanya Blach Eskildsen

Lærer

Tanya Blach Eskildsen

kemi, naturgeografi, geovidenskab
Thao Cao

Lærer

Thao Cao

fysik, kemi, informatik
Thomas Lindved

Uddannelsesleder

Thomas Lindved

musik, matematik
Thomas Ohrt 1

Lærer

Thomas Ohrt

billedkunst, design, historie
Tina Sonne Jensen

Lærer

Tina Sonne Jensen

biologi, bioteknologi, kemi
Tine Lund Klejs

Lærer

Tine Lund Klejs

dansk, engelsk
Tove Trankjaer

Lærer

Tove Trankjær

dansk, idræt
Ulrik Jentzsch Nørreris

Lærer

Ulrik Jentzsch Nørreris

matematik
Vagn Juhl Larsen

Lærer

Vagn Juhl-Larsen

biologi, naturgeografi
Vibeke Benner

Lærer

Vibeke Benner

samfundsfag, idræt
Vivi N. Sørensen

Bogholder

Vivi Nørgaard Sørensen

Youssef Minwi

Lærer

Youssef Minawi

fysik, matematik
Studentervænget Personale
Gruppebillede Personale 2018 1
HF på Horsens Gymnasium og HF
Film om brobygning på Horsens Gymnasium og HF